شماره هاى تماس

شمال : ٢٢١٧٦٢٩١

مركزى : ٦٦٥٣٤٥٩٤

غرب : ٤٤١٥١٣٦٦

جنوب : ٥٥٤١٧٤٨٠

چرم دوزى فرش

  • 0 نظر
  • 2412 بازدید
  • سه شنبه 24 مهر 1397
  • 3/6/2019 7:34:05 PM
takshoorcarpet

چرم دوزى فرش
جهت جلوگیری از سایش و پاره شدن فرش های با ارزش لبه های زیرین فرش با یک نوار چرمی پوشانده میشود که اصطلاحا چرم دوزی فرش است دلیل اصلی انجام اینکار لوله شدن کناره های طولی فرش است اما امروزه برای استفاده های دیگر نیز انجام میشود

چرم دوزى فرش

خواندن این مقاله موجب میشود درباره چرم دوزی فرش بیشتر بدانیم مواردی که امروزه برای آنها از چرم دوزی استفاده مینمایند این است که از لوله شدن جلوگیری کنند، فرش های ظریفی که بر روی سطح های صافی همچون پارکت و سنگهای سیقلی سر میخورند اینکار بهترین راه حل است و در آخر جاهایی از کناره های فرش که میخ یا سوزن خورده اند و یا کج شدگی هایی که ناشی از پایین کشی دستگاه میباشد.

از وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی در فرش میتوان نخ چرم دوزی یا نخ وکس دار، سوزن چرم دوزی که معمولا سوزن شیرازه است و چرم که یا طبیعی است معمولا چرم گاو و یا مصنوعی است را نام برد.

قالیشویی تکشور این معظلات را به آسانی حل کرده و فرش شما را به بهترین نحو و با کیفیت اولیه به شما بازمیگرداند.

چرم دوزی

شیوه چرم دوزی فرش

به اندازه طول فرش چرمی را آماده کرده و زیگزاگی آنرا با نخ و سوزن از پشت به فرش متصل مینماییم. اگر هدف جلوگیری از لوله شدن باشد باید از چرم با مقاومت بشتر استفاده نمود. چرم مورد نیاز با عرضهای مختلف بصورت توپ یا آماده در بازار موجود است. جنس این چرمها از پلاستیک و نخ است. اگر اطرف فرشتان لول شده است آنرا به پشت پهن کرده و پس از اینکه با چکش روی آنرا کوبیدند یک پارچه سفید روی آن پهن میکنند، پارچه را کمی با آب نمدار کرد و اتو میکنند. حالا با توجه به توضیحات چرم دوزی را آغاز میکنند. گاهی اوقات چند طرف فرش را چرم دوزی مینمایند مثلا قالی های نفیس که امکان آویزان کردنشان بر روی دیوار نیز وجود دارد.

  خدمات قالیشویی و چرم دوزى فرش -1

چرم دوزی کناره های طولی فرش

فرش هایی که با مکانیزم طول بافته شده اند، لبه های طولی به سمت آنها لول خواهد شد. بعضی از چرم های مورد استفاده کاملا طبیعی است که کمتر برای این منظور مورد استفاده قرار میگیرد و چرم های مصنوعی نیز میتوانند از جنس فوم باشند.

در گذشته فرش های صادراتی دارای چرم دوزی بودند زیرا صادر کننده مایل به پرداخت هزینه مرمت فرش لول شده به کشور مقصد را نداشت.

باید به این نکته توجه داشت که برای گلیم معمولا از چرم دوزی استفاده نمیکنند، و فرش های نفیس و گلیم هایی که چرم دوزه شوند اینکار بصورت کامل بر روی همه جهات انجام میگیرد.

برای چرم دوزی نوارهای چرم را آماده کرده سپس یک مقوای محکم مساوی اندازه عرض چرم و به اندازه طول تهیه میکنیم. حالا فرش را از پشت پهن کرده مقوا را روی گوشه راست فرش قرار میدهیم. در این مرحله چرم را روی مقوا گذاشته و بصورت زیگزالی شروع به دوخت میکنیم. توجه کنید سوزنی که از پشت وارد شده و از رو بیرون آمده به اندازه یک گره از بغل سوزن باید وارد شود. علت اینکار دیده نشئن جای سوزن روی فرش است.

ثبت خدمات بصورت آنلاین در قالیشویی تک شور با تخفیف ویژه

از طریق سفارش آنلاین به سادگی خدمات مورد نیاز خود را در سریعترین زمان ممکن برای قالیشویی یا شستشوی موکت ،شستشوی فرش و یا مبلمان دریافت کنید .

از تخفیف های ویژه ما برخوردار شوید

فرم ثبت سفارش آنلاین

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  31     +   =   چهل و پنج  

خدمات

خدمات خشک شویی اتومبیل

چهارشنبه 18 مهر 1397

خدمات خشک شویی خوشخواب

چهارشنبه 18 مهر 1397

خدمات خشک شویی مبلمان

چهارشنبه 18 مهر 1397

بیشتر >>

مقالات

قالیشویی آنلاین

یکشنبه 04 آذر 1397

قالیشویی غرب تهران

شنبه 10 آذر 1397

بیشتر >>